18 kwiecień 2024

Wspólny patrol ze Strażą Leśną

fot. KPP Mogilno
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie oraz strażnicy leśni z Nadleśnictwa Gołąbki systematycznie organizują wspólne patrole. Działania te mają między innymi zapobiec nielegalnej wycince i kradzieżom drzewa z lasu. Policjanci oraz strażnicy leśni zwracają również uwagę na nielegalne wysypiska śmieci.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie oraz funkcjonariusze straży leśnej już od kilku lat wspólnie patrolują teren podlegający nadleśnictwu w Gołąbkach. Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem. Łączone patrole sprawdzają osoby wywożące drewno z lasu, kontrolując wymagane dokumenty i zezwolenia, a także zwracają uwagę na nielegalne wysypiska śmieci.