4 kwiecień 2024

Oszustwo przy zakupie mebli ogrodowych

zdjęcie: Oszustwo przy zakupie mebli ogrodowych / pixabay/3357587
63-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego został oszukany podczas zakupu w Internecie mebli ogrodowych. Mężczyzna pomimo dokonania wpłaty pieniędzy na wskazane konto nie otrzymał przesyłki, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

Do mogileńskiej komendy stawił się 63-letni mieszkaniec naszego powiatu, który znalazł na portalu aukcyjnym ogłoszenie o sprzedaży mebli ogrodowych w atrakcyjnej cenie. Mężczyzna na poczet transakcji przelał na wskazane konto 1500 złotych. Jednak po wpłacie kontakt ze sprzedającym się urwał, a 63-latek do chwili obecnej nie otrzymał towaru, ani zwrotu pieniędzy. Sprawą dalej zajmują się policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą.

Zwracamy się z prośbą o rozsądne podchodzenie do wszelkiego rodzaju ,,okazji” czekających na nas podczas zakupów za pośrednictwem stron www.

,,Lampka ostrzegawcza” powinna nam zapalić się, gdy cena znacząco odbiega od wartości rynkowej danego produktu lub gdy nie mamy np. pełnych danych personalnych osoby sprzedającej.