3 maj 2024

Dostał mandat, bo niepotrzebnie blokował linię alarmową

zdjęcie: Dostał mandat, bo niepotrzebnie blokował linię alarmową / pixabay/1139366
62- letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego został ukarany mandatem karnym, ponieważ dzwonił na numer alarmowy i bez powodu blokował linię alarmową.

O tym, że numery alarmowe nie służą do zabawy wiedzą nawet najmłodsze osoby. Telefony te służą przede wszystkim do pilnego wzywania pomocy i powinno się je wykorzystywać tylko w nagłych przypadkach. Ich celowe blokowanie może utrudnić ratunek dla potrzebujących.

W minioną niedzielę (28.04.2024) policjanci z Mogilna interweniowali w sprawie 62-letniego mieszkańca naszego powiatu, który niepotrzebnie blokował linię alarmową. Mężczyzna nie potrzebował pomocy i nie znajdował się w sytuacji zagrażającej jego życiu, dlatego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem karnym.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń za blokowanie numeru alarmowego grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1,5 tys. złotych.

Pamiętajmy! Przed wybraniem numeru alarmowego należy zastanowić się czy sprawa, którą chcemy zgłosić wymaga interwencji Policji. Należy pamiętać, że w czasie, kiedy blokuje się linię alarmową, ktoś inny może pilnie potrzebować pomocy.